Elektroniczny pastuch

Właściciele ogromnych przedsiębiorstw rolniczych doskonale wiedzą, jak ciężko jest utrzymać ogromną trzodę w ryzach. Im w dodatku zwierząt, tym niestety znacznie trudniej jest utrzymać nad nimi porządek i dyscyplinę. W końcu na pewno nie jest łatwo zapanować nad pięćdziesięcioma krowami, które przecież należy codziennie wyprowadzić na pastwisko.

Warto zatem zaopatrzyć się w sprzęt, który wzbudza wiele kontrowersji. Obrońcy praw zwierząt uważają, że elektroniczny pastuch powinien zostać zakazane, natomiast jest to zdecydowanie bardzo praktyczne i przydatne urządzenie. Napięcie w pastuchu jest niewielkie i zdecydowanie niegroźne dla zwierząt. Zwierzęta odczuwają ból, natomiast jest on porównywalny daniem klapsa dla dziecka. Bez tego urządzanie zapanowanie nad ogromnym stadem zwierząt byłoby o sporo trudniejsze, dlatego zdecydowanie nie warto utrudniać sobie wykonywania codziennych obowiązków. 
Ogromną popularnością pomiędzy rolników cieszą się ogrodzenia elektryczne. Są one najczęściej montowane na terenach, na których istnieje ogromna populacja dzików , a oprócz tego lisów. Na nieszczęście, niemniej jednak dla lisa największą przyjemnością jest porywanie kurek na kolację, dlatego zdecydowanie warto zainwestować w środki, które pomogą wam chronić wasz kurnik. Przez ogrodzenie elektryczne żaden lis się nie przedostanie, a wasze kury będą bezpieczne. Na nieszczęście, niemniej jednak lisy są bardzo cwanymi stworzeniami, które unikną każdej pułapki i spokojnie przedostaną się do waszego kurnika po obiad albo kolację. Obecnie tylko ogrodzenia elektryczne charakteryzują się dużą skutecznością w walce z tymi drapieżnikami. 

Zobacz więcej: ogrodzenia elektryczne.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Używamy Gravatara w komentarzach - zdobądź swój własny!

XHTML: Możesz użyć następujące tagi: <a href=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>