Porady na temat wykonywania badań nieniszczących 

Jednym z istotnych elementów każdego przedsiębiorstwa przemysłowego jest dogłębne wykonywanie testów jakości. Jest to zdecydowanie na prawdę ważna i istotna czynność, gdyż każdy konsument zasługuje na otrzymanie wysokiej jakości produkt. Nie po wszak płacimy kilkadziesiąt albo kilka tysięcy zł za produkt, ażeby posiadał on jakieś wady fabryczne.

Możliwych testów jakości jest co niemiara, jednak coraz częściej przedsiębiorcy szukają tych, które umożliwiają częstsze sprawdzanie towarów, niemniej jednak bez potrzeby ponoszenia strat. Tak zatem badania nieniszczące cieszą się coraz większą popularnością w gronie przedsiębiorców i każdy specjalista od jakości powinien je doskonale znać. Są to badania, które zdecydowanie warto znać, gdyż niedługo staną się obowiązkowym elementem funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa z branży przemysłowej albo produkcyjnej (sprawdź: międzynarodowy inżynier spawalnik). 
Badania wizualne jedynie na pozór wydają się łatwe i łatwe do opanowania. Tak naprawdę bardzo ciężko jest prawidłowo oszacować jakość wytworzonych towarów za pomocą samego wzroku. Są to więc tak naprawdę niezwykle trudne badania, które wymagają sporej wiedzy, zwłaszcza na temat oferowanych produktów (zobacz więcej: Badania ultradźwiękowe). Wykonując badania wizualne musicie idealnie mieć świadomość tego, jak powinien wyglądać rewelacyjny produkt oraz dodatkowo na co zwrócić uwagę. Najistotniejsze jest wykrycie w szczególności tych wad, które nie są widoczne na 1szy rzut oka. Wychwycenie drobnego pęknięcia lub uszczerbku jest niewiarygodnie ważne. Ta na pozór niewielka usterka może przyczynić się do sporej tragedii lub do znacznego niezadowolenia waszych konsumentów.

Źródło: badania radiograficzne RT.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Używamy Gravatara w komentarzach - zdobądź swój własny!

XHTML: Możesz użyć następujące tagi: <a href=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>