Zwalczanie prusaków 

Każda kobieta pragnie, ażeby jej dom był zawsze czysty i wolny od wszelkich insektów. Niestety, niemniej jednak spełnienie tego ostatniego oczekiwania jest czasem niezwykle trudne. Wielu z nas mieszkania w domach odziedziczonych po rodzicach lub dziadkach, a takie miejsca na nieszczęście przyciągają sporo uporczywych insektów.

Istnieją jednak sposoby na pozbycie się tych uporczywych gości z naszego domu. Na pewno większość z was rozpocznie zwalczanie pluskiew albo karaluchów od preparatów dostępnych w sklepach (sprawdź tutaj: usuwanie pluskwy). Na nieszczęście, ale w zdecydowanej większości przypadków te preparaty nie działają na pluskwy. Nie bez powodu są one nazywane jednymi z najgorszych szkodników, których trudno jest się pozbyć z naszego domu. Oczywiście część z nich zadziała na pluskwy, niemniej jednak nie zadziała na złożone jajeczka. W praktyce oznacza to psikanie całego domu przez kilka tygodni silnie trującym środkiem. Tego typu dezynfekcja jest zdecydowanie bardzo męcząca i przede wszystkim szkodliwa dla wszystkich domowników (warto zobaczyć: odpluskwianie). 
Na naszym rynku znajdziecie obecnie przedsiębiorstwa, które posiadają w swojej ofercie odpluskwianie , a oprócz tego oczywiście usuwanie innych insektów. Usługi tych firm nie są tanie, natomiast zdecydowanie warte każdej, wydanej złotówki. W ten sposób możecie liczyć na idealnie oczyszczony dom ze wszystkich insektów w ciągu kilkunastu minut. Najczęściej eksperci nie zalecają wejścia do domu od razu po przeprowadzonej dezynfekcji. Warto wówczas otworzyć wszystkie okna oraz dodatkowo udać się na przynajmniej godzinny spacer po okolicy lub ewentualnie posiedzieć w swoim ogrodzie. 

Zobacz również: deratyzacja.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Używamy Gravatara w komentarzach - zdobądź swój własny!

XHTML: Możesz użyć następujące tagi: <a href=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>